Objevitelský kurz angličtiny

Učit se... pro radost, ze zvědavosti! Uspokojit svou zvídavou mysl a zase si jednou s úsměvem povzdechnout nad důmyslnosti, poťouchlostí i logikou jazykového světa kolem. Přesně pro takové duše je tady objevitelský kurz angličtiny.

O ČEM TO BUDE? 

Lekce angličtiny, v kterých se ponoříme do hloubky. Budeme zkoumat slova zblízka, přemýšlet nad nimi, hledat spojitosti s ostatními jazyky, s historickým vývojem jazyka. Mít radost z propojování. Zároveň si tak budeme prohlubovat slovní zásobu i pohled na svět, který se díky příběhům všedních věcí může stát kouzelnějším místem k bytí. 

JAK? 

Pět dní před tématickou online lekcí dostanete badatelský úkol, který vás přiměje nakouknout na jazyk z perspektivy, která vám učebnice naukáže. Vaším úkolem bude promýšlet dané téma a na společné lekci ho pak s ostatními sdílet. Obohatit ostatní svým pohledem a nechat se inspirovat ostatními. Všímat si budeme příběhů, ukrytých za všedními věcmi, těmi, které bereme do ruky každý den. Koukneme se na lásku a všechny její anglické tvary. V poslední lekci se podíváme na slova - cestovatele, kterým se podařilo z dálek doputovat až k nám do Evropy.

KDY?

První tři májové úterky od 19.30. Koukněte dole na konrétní data. 

KDE?

Online.

PRO KOHO?

Pro milovníky angličtiny a jazyků obecně. Pro ty, kteří se umí divit a rádi hledají spojitosti. Určitě pak pro ty, jejichž oblíbenou knihou zůstává etymologický slovník. Minimální úroveň pro příjemné projití kurzem je B1. Tento kurz není zaměřený na systematické procvičování gramaticky. Kurz nabízí bezpečný prostor autenticky sdílet své postřehy, vzájemně se obohacovat jazykově i osobnostně, rozšířit si slovní zásobu a pokoušet se cítit se zase o kousek víc sám sebou i v jiném, než mateřském jazycem. 

ZA KOLIK?

Jedna online lekce s materiály i zasláním přípravy na lekci: 370,-. V případě zájmu o celý kurz to bude o kousek míň: 1100,-

Z ČEHO SI VYBRAT?

  • 2. května: Láska je jako...: metafory utvářející anglickou poetiku
  • 9. května: Kouzla všedních slov: etymologie ukrytá za předměty všedního dne
  • 16. května: Rozrazil perský: exotičtí návštevníci u nás jako doma